SZKOLENIA PPOŻ.
Jednym z obowiązków pracodawcy, zgodnie z art. 2091 §1 Kodeksu Pracy, jest wyznaczenie (oraz przeszkolenie) pracowników do udzielania pierwszej pomocy oraz wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników.
Głównym celem szkoleń PPOŻ jest aktualizacja oraz uzupełnienie wiedzy pracowników oraz pracodawców, szczególnie z zakresu oceny zagrożeń występujących w procesach pracy oraz oceny ryzyka które się z nimi wiąże. Szkolenia PPOŻ pomagają wykształcić prawidłowe wzorce działania, uczą jak się zachować w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu pracowników.
Rzetelnie przeprowadzone szkolenie przekłada się na wzrost efektywności w podejmowanych działaniach, ponieważ są świadomi i pewniejsi swoich umiejętności, chętniej reagują na wypadki losowe, lepiej znają zasady Pierwszej Pomocy.
SKORZYSTAJ Z NASZEJ OFERTY!
Ramowy program szkolenia bazuje na podstawowych zasadach ochrony przeciwpożarowej oraz postępowania w razie pożaru.
Podczas takiego instruktażu przekazujemy pracownikom informacje o warunkach panujących w firmie:
- ogólne wiadomości o pożarach,
- potencjalne źródła zagrożeń pożarowych,
- możliwe przyczyny powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów,
- zasady ewakuacji,
- zasady użycia podręcznego sprzętu gaśniczego,
- instrukcję postępowania na wypadek pożaru.
Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną (użycie gaśnicy i koca gaśniczego).
- Ustawa z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz.U. z 1991 r. nr 81, poz. 351; tekst jedn. Dz.U. 2018 poz. 620).
- Rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. nr 180, poz. 1860 ze zm.),
- Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r. poz. 917 ze zm.),